Tévhitek a leszokással kapcsolatban
Szeretnénk tájékoztatni a tényekről és lerombolni a tévhiteket. A leszokás már önmagában is elég nehéz, így a megfelelő információk ismerete segítségére lehet.
1. Tévhit: A leszokás súlygyarapodással jár
Gyakori félelem, hogy a dohányzás abbahagyása hízáshoz vezet. Ebben van valamennyi igazság, ugyanis a dohányzás valóban felgyorsítja az anyagcserét, és bizonyos mértékben csökkenti az étvágyat. Csakhogy ez elsősorban a cigaretta nikotintartalma miatt van így – ezért hasznos a nikotinpótló terápia mint a NICORETTE®. A nikotinpótló terápia célja, hogy megfelelő mennyiségű nikotint jutasson a szervezetbe, így segítve a leszokást.
Két okból is hajlamos lehet többet enni, amikor abbahagyja a dohányzást:
Hiányzik a dohányzásra jellemző kézmozdulat.
Összekeveri a cigaretta utáni sóvárgást az éhségérzettel.
Ezek leküzdéséhez próbálja ki a következőket:
Tartson magánál egészséges rágcsálnivalókat (például zöldségeket és gyümölcsöket).
Használja a NICORETTE® gum gyógyszeres rágógumit.
2. Tévhit: A dohányzás csökkenti a stresszt
A dohányzás azért oldja a stresszt, mert a legtöbb dohányos addig feszültnek érzi magát, amíg el nem szívta a következő cigarettát.
A NICORETTE® szabályozottan biztosítja a nikotin bevitelét, és ezáltal segít leküzdeni a cigaretta utáni sóvárgást. Más módokat is találhat a pihenésre és a feszültség oldására - beleértve a dohányzásról való leszokással járó stresszt.
3. Tévhit: Az akaraterő a legjobb módja a dohányzásról való leszokásnak
Valójában azok, akik saját akaratuknál fogva próbálnak meg leszokni a dohányzásról, kisebb valószínűséggel képesek végleg lerakni a cigarettát, mint akik nikotinpotló terápiát alkalmaznak. Kizárólag akaraterővel leszokni azért is különösen nehéz lehet, mert egyszerre kell megtörnie a függőséget és a dohányzás megvonásának fizikai tüneteit. Ezzel szemben, ha olyan nikotinpotló terápiát használ, mint a NICORETTE®, a dohányzásról való leszokás esélye jelentősen nagyobb[5], mint amikor kizárólag az akaraterőre hagyatkozik.
[5]A.h Maseeh, G. “A Review of Smoking Cessation Interventions” MedGenMed. 2005; 7(2): 24.Published online 2005 Jun7:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1681582/
4. Tévhit: A nikotinpótló kezelés ugyanolyan káros az egészségre, mint a dohányzás
Vannak, akik amiatt aggódnak, hogy a nikotinpótló terápia éppen annyira árt az egészségnek, mint maga a dohányzás. Ez nem igaz.
A cigaretta számos egészségre káros vegyi anyagot tartalmaz (például kátrány és szén-monoxid). Ezek az anyagok okozhatnak például szívbetegségeket vagy tüdőrákot.
A dohányzástól való függőséget a nikotin okozza. A nikotinpótló terápia azzal segít az elszívott cigaretták mennyiségének csökkentésében, hogy szabályozott mennyiségű nikotint juttat a szervezetbe, miközben kizárja a cigarettafüsthöz kapcsolodó egészségügyi kockázatokat.
5. Tévhit: A nikotinpótló terápia költségesebb, mint a cigaretta
Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mennyit költenek a dohányzásra. Ha azonban összeadja, hogy tíz éven át mennyit költött erre a káros szenvedélyre, az eredmény megdöbbentő lehet. A nikotinpótló terápiának természetesen vannak költségei, de valóban költségesebb lenne, mint a dohányzás? Nem valószínű!
Termékek, amelyek segítenek a végleges leszokásban
További Cikkek
Szeretne fokozatosan leszokni a dohányzásról?
Bizonyos NICORETTE® termékekkel csökkentheti a napi cigaretta adagját, miközben kontrollálja a nikotin utáni sóvárgást és a dohányzás iránti vágyat.
Tények a nikotinról és a nikotinpótló terápiáról
Tudja meg, milyen szerepet játszik valójában a nikotin a függőségben és a nikotinpótló kezelésben.